Aktualności
ASPENN zaczyna współpracę z KD - 11-12-2017

Komercjalizacją dla firmy Katharsis Development zajmuje się obecnie firma ASPENN.

Aspenn to profesjonalna firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych. Powstała w odpowiedzi na oczekiwania klientów, dla których obok profesjonalnej obsługi istotne jest indywidualne podejście i elastyczność we współpracy.

Jesteśmy wykwalifikowanym zespołem specjalistów z wieloletnim doświadczeniem nabytym w międzynarodowych korporacjach. Przez wiele lat współpracowaliśmy z polskimi i międzynarodowymi firmami deweloperskimi przy realizacji największych i najbardziej prestiżowych obiektów handlowych w Polsce. Ponadto mamy doskonały kontakt z najemcami reprezentującymi największe sieci handlowe.

Firma Aspenn oferuje kompleksową obsługę projektów handlowych począwszy od analizy potencjału nieruchomości poprzez stworzenie strategii najmu, doradztwo projektowe i marketingowe, wynajem do sprzedaży obiektu finalnemu inwestorowi włącznie.

Naszym celem jest dobro klienta i realizacja jego założeń związanych z posiadanymi nieruchomościami.

Czytaj więcej...
KD na European Retail Congress - 02-11-2017

25 października w hotelu Novotel w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja European Retail Congress, podczas której przedstawiciele branży debatowali o wyzwaniach jakie stoją przed handlem detalicznym. Tematami podejmowanymi podczas Kongresu były między innymi strategie cenowe, szanse i zagrożenia wynikające z postępującej cyfryzacji oraz wyzwania inwestycyjne przedsiębiorców w branży retail.

“Strategią każdego dewelopera jest nabywanie nieruchomości w najlepszych miejscach, po jak najmniejszych kosztach, co obecnie stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ ceny gruntów są bardzo zawyżone”– mówił Rafał Trusiewicz, Prezes Zarządu Katharsis Development. Deweloperzy, aby pozyskać atrakcyjny grunt nabywają przedsiębiorstwa, które nie są związane z ich branżą. “Staramy się oddzielić przedsiębiorstwa od tych nieruchomości, które następnie sprzedajemy, likwidujemy bądź znajdujemy dla tych przedsiębiorstw inwestora strategicznego., Aktualnie jest to jedyna droga do pozyskiwania atrakcyjnych działek” – mówił Prezes.

WIĘCEJ - KLIKNIJ TUTAJ 

 

Czytaj więcej...
Podsumowanie forum BUDOWNICTWO W POLSCE 2018 - 18-10-2017

Prezes spóki Katharsis Development, Rafał Trusiewicz, wziął udział w panelu dyskusyjnym "Przyspieszenie inwestycyjne - umiarkowany optymizm czy silny wzrost? Prognozy, strategie i zagrożenia dla branży" podczas branżowego forum BUDOWNICTWO W POLSCE 2018.

O „słodko-gorzkim smaku” koniunktury w budownictwie

II Forum PMR Budownictwo w Polsce 2018 już za nami! 12 października br. w hotelu Airport Okęcie w Warszawie 140 przedstawicieli zarządów największych firm działających w branży budowlanej ponownie spotkało się, by wymienić doświadczenia, podzielić opiniami dotyczącymi bieżących trendów w budownictwie, a także zaprezentować swoje plany na najbliższe lata. Interesujące debaty toczyły się zarówno podczas paneli dyskusyjnych, jak i w kuluarach. Wypowiedzi uczestników konferencji oraz wyniki sondaży, jakie przeprowadziliśmy wśród nich pokazały, że w ciągu ostatniego roku sporo się w branży budowlanej zmieniło.

Zarówno z badań PMR, jak i opinii uczestników forum wynika, iż koniunktura w branży budowlanej obecnie jest zdecydowanie lepsza niż w ubiegłym roku. Aż 76% uczestników Forum PMR oczekuje, że przychody ich firm z działalności na rynku budownictwa i nieruchomości w 2017 r. wzrosną w stosunku do 2016 r., spadki prognozuje jedynie 3%. Bardzo zbliżone wyniki otrzymaliśmy również w przypadku pytania dotyczącego oczekiwanych przychodów firm w 2018 r.

Jednak poprawa sytuacji w branży budowlanej nie oznacza, że nie boryka się ona z żadnymi problemami. Dostrzegając niewątpliwe przyspieszenie w ogłaszaniu przetargów kolejowych, kontynuację doskonałej passy w segmencie mieszkaniowym oraz dobrą kondycję sektora komercyjnego, uczestnicy forum zastanawiali się także nad tym, jak spiętrzenie robót w wielu segmentach rynku przy kurczącej się ilości rąk do pracy oraz rosnących cenach materiałów i transportu wpłynie na działalność ich firm oraz funkcjonowanie całego rynku w najbliższych latach. Ożywione dyskusje dotyczyły także m.in. efektywności, innowacyjności i edukacji w budownictwie, jak również finansowania oraz rentowności projektów budowlanych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczestnikom, Ekspertom i Partnerom wydarzenia za czynny udział w spotkaniu – podzielenie się opiniami, wspólne rozmowy i dyskusje, zarówno te na scenie, jak i w kuluarach. 
To one dopełniły forum i pozwoliły stworzyć jego niepowtarzalny klimat. 
Już wkrótce umieścimy pełną relację z wydarzenia, wraz z wynikami ankiety i sondaży.

 

Czytaj więcej...
KD w finale konkursu Europa Property 2017! - 12-10-2017

EuropaProperty ogłosiła finalistów 7. edycji corocznego konkursu CEE Investment & Green Building Awards

Projekt Katharsis Development znalazł się w finale konkursu CEE Investment & Green Building Awards!

W tym roku w kategorii RETAIL honorowe miejsce na liście finalistów zajęła inwestycja HopStop Zamość Hrubieszowska

Ponad to, na liście finalistów w kategorii LAW FIRM znalazła się kancelaria prawna prezesa spółki Katharsis Development - TRUSIEWICZ LAW FIRM.

Więcej informacji o nominacjach KLIKNIJ TUTAJ

Czytaj więcej...

Realizacja: Meetmedia