Aktualności
HopStop Zamość walczy o Kryształową Cegłę - 03-10-2017

Katharsis Development bierze udział w konkursie DOM 2017!

DOM 2017 to konkurs o najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach granicy Unii Europejskiej na Szlaku Słońca i Śniegu, w którym do zdobycia jest KRYSZTAŁOWA CEGŁA!

W dotychczasowych 16 edycjach Konkursu rywalizowało ze sobą ponad 800 inwestycji budowlanych, zrealizowanych w przygranicznych regionach Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Słowacji.  Były to zarówno nowe, jak i modernizowane obiekty, o zróżnicowanym nakładzie finansowym, reprezentujące bogaty katalog kategorii – od niewielkich lokalnych ośrodków kultury czy sportu, po duże zespoły zabudowy mieszkaniowo-usługowej, hotele, sanatoria, obiekty sakralne czy akademickie, parki naukowo-technologiczne, centra handlowe.

Organizatorom Konkursu zależy na promocji najlepszych inwestycji oraz premiowaniu wzorcowych praktyk w budownictwie, uwzględniających też ochronę środowiska. Warto zaznaczyć, że zgodnie z ideą Konkursu nagradzani są wszyscy najważniejsi partnerzy procesu budowlanego –  Przez lata Konkurs stał się największym przeglądem dokonań architektonicznych, inżynierskich, konserwatorskich w Europie Wschodniej, a  Udział w Konkursie jest znakomitą, efektywną formą zaprezentowania  dotychczasowych osiągnięć, przedstawienia własnego, pozytywnego wizerunku i, w efekcie, zwiększenia wiarygodności i umocnienia pozycji rynkowej. Umieszczenie w pokonkursowym albumie materiałów promocyjnych i reklamowych pozwoli wielu firmom na dotarcie do potencjalnych klientów i przyspieszy ich rozwój.

Wręczenie prestiżowych nagród i wyróżnień XVII edycji nastąpi podczas Uroczystej Gali, która odbędzie się w grudniu 2017 roku w Lublinie.
W Uroczystej Gali podsumowującej XVI edycję Konkursu, która odbyła się 9 grudnia 2016 roku w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, uczestniczyło ponad 500 osób, w tym ambasadorowie, konsulowie, marszałkowie, prezydenci, merowie, burmistrzowie, wójtowie i wielu innych przedstawicieli władz rządowych i samorządowych z Polski, Ukrainy i Białorusi. Równie godnie i licznie reprezentowana była branża budowlano-inwestorska, włącznie z szefami znanych pracowni projektowych, biur deweloperskich, największych firm i koncernów wykonawczych.

 

Czytaj więcej...
Rafał Trusiewicz w Jury CEE AWARDS - 27-09-2017

Prezes spółki Katharsis Development Rafał Trusiewicz zasiądzie w jury konkursu CEE Investment & Green Building Awards.

Prezes spółki Katharsis Development Rafał Trusiewicz zasiądzie w jury konkursu CEE Investment & Green Building Awards.

 

Jury konkursu CEE Investment & Green Building Awards zostało wyznaczone według regionów, a zbierze się wspólnie w Warszawie 25 października podczas głosowania na zwycięzcę w każdej kategorii konkursu. 

 

Zwycięzcy będą ogłoszeni następnego wieczoru podczas gali rozdania nagród. 

Więcej informacji o konkursie CEE INVESTMENT

 

 

Czytaj więcej...
Forum BUDOWNICTWO W POLSCE 2018 - 18-08-2017

Prezes Katharsis Development Rafal Trusiewicz pojawi się na forum BUDOWNICTWO W POLSCE 2018!

Prezes spółki Katharsis Development Rafał Trusiewicz został zaproszony do wsparcia branżowego przedsięwzięcia BUDOWNICTWO W POLSCE 2018. 

Prezes KD zabierze głos w debacie Kondycja rynku, najnowsze trendy i rozwój w regionach – wpływ zmian na strategie inwestycyjne.

Wraz z Rafałem Trusiewiczem udział w dyskusji wezmą:

  • Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy I Rozwoju, Członek Zarządu, GHELAMCO POLAND

  • Michał Sternicki, Dyrektor Generalny, AAREAL BANK POLSKA

  • Moderatorka dyskusji: Mira Kantor-Pikus, Partner, Head Of Strategic Advisory Capital Markets, CUSHMAN & WAKEFIELD

O FORUM:

Celem wspólnego spotkania wykonawców, dystrybutorów i producentów materiałów budowlanych jest uzyskanie szerokiej perspektywy rynku budowlanego – prognozowanych zmian i konsekwencji przesunięć w sektorze.Omówimy najbardziej prawdopodobne scenariusze rozwoju w poszczególnych segmentach oraz szanse i najważniejsze obszary ryzyka w kolejnym roku.

Tegoroczna edycja będzie okazją do podsumowania 2017 roku i oceny możliwej siły przyspieszenia w 2018 r., ze szczególnym uwzględnieniem jego konsekwencji dla branży – m.in. wpływu na ceny, konkurencyjność, czy kwestie pracownicze.

Doświadczenie, wiedza i plany kluczowych decydentów w połączeniu z niepublikowanymi jeszcze wskaźnikami, gwarantują unikalną porcję inspiracji i cennych wskazówek dla każdej liczącej się firmy w branży budownictwa! 
Dołącz do spotkania liderów rynku i zdobądź informacje z pierwszej ręki!

Więcej informacji nt.forum: http://forum-budownictwo.com/ 

Czytaj więcej...
KATHARSIS DEVELOPMENT partnerem Proprety Forum! - 09-08-2017

Mamy zaszczyt poinformować, że spółka KATHARSIS DEVELOPMENT została partnerem PROPERTY FORUM.

Dodatkowo prezes KD, Rafał Trusiewicz, weźmie udział w sesji pierwszego dnia Property Forum w godzinach 13:15-14:15 w panelu "Centra Handlowe. Wiele Funkcji pod jednym dachem".

 

Gorące dyskusje w gronie największych graczy rynku nieruchomości komercyjnych i cenionych ekspertów z Polski i zagranicy; Hot Topics - prezentacje i wystąpienia na temat najważniejszych wyzwań dla sektora oraz – po raz pierwszy – Propertydesign.pl Forum dedykowane projektowaniu, designowi i innowacjom w obiektach komercyjnych i przestrzeniach do pracy, handlu i wypoczynku – to wszystko w ramach VII edycji Property Forum 2017, zaplanowanej w dniach 25-26 września 2017 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton.

Kolejna edycja to niebywała okazja do spotkania największych inwestorów i deweloperów, cenionych ekspertów, przedstawicieli banków i instytucji finansowych, najemców oraz samorządowców, którzy opowiedzą o współpracy z inwestorami i o tym, jaki mają pomysł, by wydobyć potencjał polskich miast.

Zdradzimy przepis na handel w nowym wydaniu, poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy centrum handlowe to dobre miejsce dla kreatywnych najemców.

Sprawdzimy też, czy hotele to dziś prawdziwa żyła złota. Fundusze ruszyły na hotelowe zakupy – zapytamy ekspertów, jak długo potrwa ten boom i jak to wykorzystać?

Property Forum 2017 to edycja wyjątkowa, bo po raz pierwszy towarzyszyć jej będzie Propertydesign.pl Forum, które dedykujemy projektowaniu, designowi i innowacjom we wnętrzach komercyjnych, w szczególności przestrzeniach do pracy. Ta część spotkania to odpowiedź na gwałtowne zmiany w środowisku pracy i najnowsze wymagania rynku. Nowe technologie są już wpisane w DNA obiektów komercyjnych. Jakość, technologie, design – jak projektować centra handlowe i hotele, by inwestować w przyszłość – co dziś przyciąga, a co odstrasza gości.

WIĘCEJ INFORMACJI: http://www.propertyforum.pl/ 

Czytaj więcej...

Realizacja: Meetmedia