Aktualności
WIELKIE OTWARCIE JUŻ ZA 3 TYGODNIE - 26-10-2015

W sobotę 14 listopada drzwi dla klientów otworzy centrum handlowe HopStop przy ulicy Sadowej 8 w Zamościu.

Nowe centrum położone jest na terenie dawnej bazy zamojskiego PKS-u. Obejmuje 6000 m2 powierzchni handlowej rozplanowanej na jednej kondygnacji. W gronie najemców projektu znaleźli się: Biedronka, KIK, Martes Sport, Media Expert, PKN Orlen, Rossmann, Świat Prasy, Apteka Dyżurna, Cukiernia Jutrzenka, Kwiaciarnia Aga Flowers oraz Kręgielnia Balaboom. Na terenie obiektu będzie operował przewoźnik taksówkowy Van Taxi.

 

– Stworzyliśmy ofertę dla klienta z konkretnymi zwyczajami zakupowymi. Odpowiedzieliśmy na potrzeby mieszkańców Zamościa ceniących sobie bliskość, dostępność centrum handlowego, a także jego kompleksowy charakter – podaje Justyna Prokop z biura prasowego Katharsis Development.

 

Katharsis Development to spółka specjalizująca się w projektach handlowych w formacie „convenience”. Kluczowymi elementami dla obiektów pod wspólnym szyldem HopStop są kompleksowa oferta handlowa umożliwiająca sprawną realizację potrzeb konsumenckich, a także dogodna lokalizacja przy głównych szlakach komunikacyjnych. Inwestycje Katharsis Development niejednokrotnie integrują centra handlowe z dworcami PKS lub PKP. Projekty Zintegrowanych Centrów Komunikacyjnych powstają w Olsztynie, Ostrowie Wielkopolskim oraz Zamościu przy ulicy Hrubieszowskiej (rozpoczęcie prac budowlanych w lipcu br.). Pierwsze centrum handlowe z czerwonym logo HopStop zostało otwarte w listopadzie 2013 r. w Radomiu. Pozostałe realizowane są obecnie w Wawrze, Rembertowie oraz dwóch strategicznych punktach Siedlec.

 

Budowa obiektu HopStop przy ulicy Sadowej 8 zajęła ok. 10 miesięcy. Autorem koncepcji architektonicznej jest warszawska pracownia Innebo, a generalnym wykonawcą BETONOX Construction.

 

 

 

 

 

Źródło: fot. - materiały własne spółki

 

Czytaj więcej...
Jacy są polscy liderzy? - 24-09-2015

Za nami debata Pulsu Biznesu podsumowująca projekt "Zarządzanie po polsku". Katharsis Development był jednym z partnerów przedsięwzięcia, dzięki któremu powstał raport na temat modeli zarządzania w Polsce.

"Bohaterami każdego wydania Pulsu Biznesu są przedsiębiorcy — wielcy, średni i dopiero rozpoczynający karierę, od lat inwestujący w nowe fabryki, bankrutujący i snujący plany ekspansji. Dzięki projektowi „Zarządzanie po polsku” wiemy dziś o nich znacznie więcej. Dokonaliśmy rzeczy, która jeszcze kilka miesięcy temu wydawała się niemożliwa — udało nam się naszkicować model zarządzania polską firmą" – napisał o inicjatywie Marcin Goralewski, zastępca redaktora naczelnego PB.

 

"Drapieżne rysie, zabójcze orły i groźne niedźwiedzie — takie zwierzęta zamieszkują polską puszczę biznesową. Aby w niej przeżyć, trzeba ją poznać" – podsumowała Redakcja*.

 

 

*Cyt. Marcin Goralewski, "Jesteś rysiem, orłem czy niedźwiedziem?",

Zarządzanie po polsku (pobierz raport w PDF)

 

Fot.  Marek Wiśniewski / copyright Bonnier Business Polska

 

Czytaj więcej...
Ruszamy z drugą budową w Zamościu - 16-07-2015

Od 15 lipca działka w obrębie ulic Hrubieszowskiej, Gminnej i Niepodległości jest oficjalnym placem budowy. Zgodnie z planami inwestora obiekt łączący nowy dworzec PKS z punktami usługowo-handlowymi będzie gotowy już po ok. 10 miesiącach.

Jak zapewnia Katharsis Development pasażerowie komunikacji zbiorowej nie odczują utrudnień, ponieważ na czas budowy zostanie udostępniony kontenerowy dworzec tymczasowy.

 

- Dworzec tymczasowy to nie tylko stanowiska dla autobusów i plac manewrowy, ale też miejsce, w którym sprawnie obsługiwani będą podróżni. W pierwszej fazie inwestycji zorganizujemy funkcjonalne kasy biletowe, poczekalnię, pomieszczenia biurowe oraz toalety – podkreśla Ewa Zurman, Dyrektor ds. Rozwoju w Katharsis Development.

 

Nowy dworzec PKS w Zamościu zostanie wkomponowany w zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowe o łącznej powierzchni 4000 m2 GLA. Dla przewoźnika zaplanowano blisko dwustumetrową nowoczesną powierzchnię dworcową, plac manewrowy oraz 5 stanowisk odjazdowych. Z 10 stanowisk skorzystają przewoźnicy prywatni. Na terenie inwestycji przewidziano ogólnodostępny parking naziemny dla 80 samochodów.

 

- Dotychczasowy dworzec PKS w Zamościu nie kojarzył się ani z czystością, ani z funkcjonalnością. Nowy obiekt będzie miejscem przyjaznym pasażerom i klientom, którzy zdecydują się na zakupy w towarzyszącej galerii handlowej. Ofertę naszego centrum stworzą m.in.: Neonet, Stokrotka, Rossmann, Pepco, Apteka Dyżurna, Świat Prasy oraz cukiernia Jutrzenka - informuje Justyna Kojak, Koordynator ds. Komercjalizacji w Katharsis Development.

 

Generalnym wykonawcą Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Zamościu jest firma BETONOX Construction Sopot Spółka Akcyjna Sp. k.

 

Katharsis Development to dynamicznie rozwijająca się na polskim rynku firma deweloperska, realizująca przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze komercyjnym. W skład systematycznie powiększającego się portfela Katharsis wchodzą obiekty handlowe HopStop o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych, usytuowane w kluczowych lokalizacjach takich miast jak: Warszawa, Radom, Zamość, Siedlce, Ostrów Wielkopolski. Niejednokrotnie integrują one powierzchnię handlowo-usługową z nowoczesnymi dworcami PKS / PKP.

 

Czytaj więcej...
Gotowi do rozpoczęcia prac budowlanych - 31-03-2015

Inwestor Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Zamościu może rozpocząć prace budowlane. Pozwolenie na budowę kompleksu HopStop łączącego transport i handel jest już prawomocne.

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne HopStop w Zamościu to projekt zlokalizowany w centralnie położonym trójkącie ulic: Hrubieszowska, Gminna, Niepodległości. Obiekt o powierzchni 4000 m2 GLA połączy dworzec PKS z usługami i handlem. Dla PKS w Zamościu Sp. z o.o. zaplanowano nowoczesną powierzchnię dworcową wraz z infrastrukturą w postaci placu manewrowego oraz pięciu stanowisk odjazdowych. Z dziesięciu stanowisk skorzystają przewoźnicy prywatni.

 

– Wkomponowaliśmy dworzec PKS w Zamościu w zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowe. Projekt, który realizujemy będzie funkcjonalny dla wszystkich: pasażerów komunikacji publicznej, jak również klientów, którzy zdecydują się na szybkie i wygodne zakupy – wyjaśnia Ewa Zurman, dyrektor ds. rozwoju w Katharsis Development, spółce odpowiedzialnej za inwestycję. – Zintegrowane centra to szansa na zmianę postrzegania dworców, które nadal kojarzone są przede wszystkim ze zdewastowaną poczekalnią i zaniedbanym otoczeniem. Z sukcesem wprowadzamy ten koncept również w innych miastach, w przygotowaniu jest np. podobny obiekt w Ostrowie Wielkopolskim – dodaje Ewa Zurman.

 

Na terenie inwestycji przewidziano ogólnodostępny parking naziemny dla 80 samochodów, w tym 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

 

Jak podaje koordynator ds. komercjalizacji w Katharsis Development Justyna Kojak, większość lokali w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym w Zamościu jest już zajęta.

 

– Przy ulicy Hrubieszowskiej swoje lokale otworzą m.in. Stokrotka, Rossmann, Pepco, Apteka Dyżurna oraz cukiernia Jutrzenka. Jesteśmy pewni, że synergia centrum handlowego z dworcem autobusowym, a także centralna lokalizacja, spowodują, że nasz projekt stanie się strategicznym punktem na mapie Zamościa – mówi Justyna Kojak.

 

Katharsis Development to dynamicznie rozwijająca się na polskim rynku firma deweloperska, realizująca przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze komercyjnym. W jej portfolio znajdują się centra wygodnych zakupów (convenience centers) o wspólnej nazwie HopStop, a także Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie. W skład systematycznie powiększającego się portfela HopStop-ów wchodzą obiekty handlowe o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych usytuowane w kluczowych lokalizacjach takich miast jak: Warszawa, Radom, Zamość, Siedlce, Ostrów Wielkopolski. Niejednokrotnie integrują one powierzchnię handlowo-usługową z nowoczesnymi dworcami PKS / PKP.

 

Zgodnie z planami inwestora budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego HopStop w Zamościu rozpocznie się w drugim kwartale tego roku i potrwa około 10 miesięcy. To druga inwestycja Katharsis Development realizowana w Zamościu. W listopadzie ubiegłego roku inwestor przystąpił do prac budowlanych na terenie dawnej bazy PKS przy ulicy Sadowej. Powstaje tam parterowy, śródmiejski zespół budynków usługowo-handlowych wraz ze stacją benzynową PKN ORLEN. Obiekt HopStop Zamość Sadowa o powierzchni GLA 6000 m2 otworzy drzwi dla pierwszych klientów w IV kwartale 2015 r.

 

Czytaj więcej...

Realizacja: Meetmedia